Erootikafännid, poetage pisar. Üks oluline peatükk sai äsja lõplikult läbi

 (5)
Erootikafännid, poetage pisar. Üks oluline peatükk sai äsja lõplikult läbi
Foto: PA, PA Archive/Press Association Images

Hugh Hefneri nimi seostub ajakirjaga Playboy seni, kuni seda väljaannet trükitakse, kuid juriidilises ja finantsilises mõttes on astutud ajalooline samm ning Hefneri pärijad on müünud ajakirja lõplikult maha, kirjutab The Blast.

The Hugh Hefner Trust ja Playboy Enterprises jõudsid kokkuleppele, et esimene müüb teisele aktsiad 35 miljoni dollari eest. Täpsemalt sõlmisid lepingu Hefneri fond ja Acquisition Holdings, mis omab tükikest Playboy meediaimpeeriumist.

Tehing oli ka veidi keerulisem kui lihtsalt aktsiate müük. See jagati kahte ossa. Esiteks ostis Acquisition Holdings 800 000 aktsiat 15 miljoni dollariga. Miljon aktsiat deponeeriti ning Playboy maksis selle eest 20 miljoni dollarilise laenu abil.

Selle kasumi jagavad Hefneri lesk Crystal Hefner, lapsed ja mõned teised tegelased. Üks lastest, poeg Cooper Hefner, jääb täitma loovjuhi ametit, kuid tal ei ole Playboy Enterprises'is enam osalust.

See on Playboy pika ajaloo ühe olulisima etapi lõpp. Hugh Hefner lõi ajakirja 1953. aastal. Ta laenas selleks raha oma emalt - täpsemalt 1000 dollarit. Hefner viis Playboy laia maailma ja oli brändi näoks kuni ta eelmisel aastal 91-aastaselt suri.