ERR Brüsselis: otsus Estonian Airi kohta saabub laupäeval, et tulla vastu ettevõtte äriklientidele

 (5)
ESTONIAN AIR
Foto: Karin Kaljuläte

ERR-i Brüsseli korrespondent Johannes Tralla rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et ametlikku kinnitust Estonian Airi tuleviku kohta veel ei ole, kuid otsus tehakse teatavaks tõenäoliselt homme, mis on vastutulek ettevõtte äriklientidele.

"Tegin pool tundi tagasi kõne Euroopa Komisjoni konkurentsiameti peadirektoraati, mille pressiesindaja ütles, et otsust pole vastu võetud. Seega ametlikult Estonian Airi pankrotist praegu rääkida ei saa," rääkis Tralla kella 18.30 ajal "Aktuaalses kaameras", vahendab ERR Uudised.

Tema sõnul pole aga parata, et kuulujutud negatiivse otsuse kohta on ringelnud ka Brüsseli koridorides.

"Komisjoni üsna kõrged ametnikud on tunnistanud, et see otsus sel nädalal tuleb ja üsna suure tõenäosusega homme. Ametnike väitel on tegemist vastutulekuga Estonian Airile ja eeskätt selle äriklientidele, kes jõuavad nädalalõpuks koju, et ei tekiks mingeid küsimusi, kuidas reisijad Tallinna tagasi jõuavad," rääkis Tralla.

"Nii et ametlikku kinnitust pole, aga mitteametlikud kuulujutud ütlevad, et riigiabi otsus siiski homme tuleb ja et positiivset otsust Eestile sealt paraku oodata pole," lisas ajakirjanik.