Esialgsed andmed: riigieelarve on tänavu olnud kõikidel kuudel miinuses

 (20)
Esialgsed andmed: riigieelarve on tänavu olnud kõikidel kuudel miinuses
Foto: Sven Arbet

Rahandusministeeriumi esialgsete andmete kohaselt on tänavu esimesel poolaastal olnud valitsussektori eelarve defitsiidis.

Juunis oli keskvalitsuse defitsiit 193,3 miljonit eurot, samal ajal olid aga kohalikud omavalitsused plussis 128,9 miljoniga. Siin tuleb aga märkida, et need andmed pärinevad riigi raamatupidamisest ja lõplikud arvud avaldab statistikaamet hiljem.

Rahandusministeerium avaldas esialgse ülevaate vastusena riigikogu rahanduskomisjoni liikme Aivar Sõerdi (Reformierakond) teabenõudele. Sõerd postitas vastuse Facebooki ja tõi välja, et valitsussektori defitsiiti on tänavu aidanud vähendada kohalike omavalitsuste eelarvete ülejääk.

„See tuleneb põhiliselt kohalikele omavalitsustele laekuva tulumaksu heast laekumisest. Aga ka koos kohalike omavalitsustega on valitsussektor tervikuna veel esimese poolaasta lõpus 51 miljoni euro suuruses miinuses," kirjutas Sõerd. „Keskvalitsuse suur miinus omakorda aga selgitab, miks oli rahandusministeeriumil vaja juunis emiteerida võlakirju likviidsuslaenu saamiseks."

Loe ka: Sõerd esitas ministeeriumile eelarve kohta teabenõude: info saamine muutub järjest raskemaks. Kui asi läheb hullemaks, siis olen valmis kohtusse pöörduma