Esimene pakettreisi müüja tagatis on kasutusele võetud

 (1)
Turistid
TuristidFoto: Tanel Meos

Pakettreiside ostjate nõuete tagatiseks peab iga pakettreisi müüja tagatise andma, et ettevõtte makseraskuste tekkimisel näiteks kliente välismaalt tagasi tuua või ärajäänud reiside eest raha tagasi maksta. Seni on ühel reisiettevõtjal koroonakriisi ajal rängad makseraskused tekkinud, kirjutab ERR.

"Reisiettevõtja tagatise kasutamiseks on algatatud üks menetlus, reisikorraldaja aktsiaseltsi Fix Ideed Estonia suhtes," ütles tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) turismi valdkonna jurist-valdkonnajuht Helen Rohtla ERR-ile. "TTJA tuvastas, et antud ettevõtja ei suuda oma maksevõime tõttu täita reisijate ees võetud kohustusi. TTJA kogub aktsiaseltsi Fix Ideed Estonia reisijate nõudeid kuni 14. juunini."

Kui paljude ettevõtete puhul võiks veel vaja olla tagatist kasutada, Rohtla öelda ei osanud.

"Seda ei ole võimalik hetkel ennustada. Menetlus reisiettevõtja tagatise kasutamiseks algatatakse, kui selgub, et ettevõtja ei suuda oma maksevõime tõttu täita reisijate ees võetud kohustusi," rääkis Rohtla.

Kui suur tagatis parasjagu olema peab, otsustab ettevõte ise. "Reisiettevõtjal on kohustus jälgida, et tema tagatis oleks igal tegevuse ajahetkel piisav nii reisijate tagasitoomiseks kui reisijatele reisitasude tagastamiseks ja kasutamata pakettreisi kinkekaartide hüvitamiseks," märkis Rohtla.