Esimesed mündid pakuvad nutikaile teenimisvõimalust

 (20)
Esimesed mündid pakuvad nutikaile teenimisvõimalust
Foto: Andres Putting

Esimesed ärihaid on 1. detsembril müügile tulevaid euromüntide stardikomplekte juba internetiportaalides oksjonile pannud. Need, kes on sellest lihtsa rahategemise rongist maha jäänud, ei pea muretsema, sest paari aasta pärast võivad originaalpakendis olevate Eesti euromüntide stardikomplektide hinnad tõusta mitmekordseks.

Mündikoguja Kaimar Ilvese sõnul annab selleks lootust näiteks asjaolu, et meie põhjanaabrite juures aastate eest välja antud stardikomplekte soetavad praegu välismaa numismaatikud enda kogudesse üsnagi soolaste hindadega. „Naaberriikide ja kogu Euroopa praktika näitab, et see kasv tuleb lausa kordades,” lausus Ilves, kuid lisas kohe, et hinda läheb komplekt just välismaiste ostjate silmis, vahendab Eesti Päevaleht.

Ainsaks probleemiks on Ilvese arvates mündipakikese võrdlemisi ebakaubanduslik väljanägemine. „Naaberriikides, kus seda asja on müüdud, oli see paremini pakendatud. Meil on küll lisažetoon „Tere, euro!”, aga nad on visatud lihtsalt tavalisse kilekotti,” selgitas Ilves.

Ennustuste kohaselt võib tavainimestele müüdava stardikomplekti 200-kroonine (12,79-eurone) nimiväärtus kasvada paari aastaga kaks korda ja ettevõtetele mõeldava suurema stardikomplekti oma veelgi rohkem.