Esimest korda kolme aasta jooksul ennustatakse noorte töötuse kasvu

 (6)
Noorte Hääle fotolavastused
Noorte Hääle fotolavastusedFoto: Tiit Blaat

Ülemaailmne noorte tööpuudus tõuseb aastal 2016 esimest korda viimase kolme aasta jooksul, ennustab Rahvusvaheline Tööorganisatsioon (ILO).


Noorte seas, kelle vanus on vahemikus 15 – 24, tõuseb tööpuudus sellel aastal poole miljoni võrra ning seega on maailmas kokku 71 miljonit töötut noort, vahendab CNBC.

156 miljonit ehk 37.7 protsenti noortest, kes töötavad, elavad keskmises või ekstreemses vaesuses, mis tähendab, et sissetulek jääb alla 3.1 dollari päevas.

“Kõrge tööpuudus noorte seas ning häirivalt madalad palgad on takistuseks saavutamaks ülemaailmset eesmärki lõpetamaks vaesus aastaks 2030. Juhul, kui me ei kahekordista pingutust, et tagada jätkusuutlik majanduskasv ja korralikud töökohad, ei ole see enam võimalik,” sõnas Deborah Greenfield, Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni juhataja asetäitja.

“Tööpuuduse kasv tuleneb võtmetähtsusega arenguriikide majanduslangusest, mis on oodatuse sügavam ning seiskunud kasvust arenenud riikides, “ sõnas Steven Tobin, organisatsiooni vanem majandusteadlane.