Estonian Air läheb pankroti teed, SAS keeldus oma võlanõudest loobumast

 (22)
Estonian Air läheb pankroti teed, SAS keeldus oma võlanõudest loobumast
Foto: Karli Saul

Täna hommikul toimus Estonian Airi aktsionäride üldkoosolek, millele järgnenud Estonian Airi nõukogu koosolekul arutati kujunenud olukorda ja võlausaldajate vastuseid Estonian Airi eelmisel nädala saadetud kirjale.

Arvestades seni toimunud läbirääkimiste tulemusi võlausaldajatega otsustas Estonian Airi nõukogu anda lennuettevõtte juhatusele soovitus esitada Estonian Airi osas pankrotiavaldus, teatas lennufirma.

Eelmisel nädalal tegi lennufirma kõigile oma võlausaldajatele ettepaneku tasuda Estonian Airi töötajatele kollektiivlepingust tulenevad koondamishüvitised eelisjärjekorras, mis on seaduses ettenähtust suuremad.

Ettepanekus märgitud tähtajaks ehk 18. novembriks vastas 27 võlausaldajat, neist eitavalt kaheksa, sealhulgas ka üks suuremaid võlausaldajaid SAS. Sellest johtuvalt pole lennuettevõttel võimalik töötajate nõudeid eelisjärjekorras rahuldada.

Nõukogu leidis, et arvestades võlausaldajatelt laekunud tagasisidet, ei ole pankrotiavaldust esitamata ettevõtte likvideerimine võimalik.

Estonian Airi vastu on nõuded esitanud ühtekokku 222 võlausaldajat ligikaudu 113,5 miljoni euro väärtuses. Ettevõttel varasid on hinnanguliselt 11,4 miljoni euro väärtuses. Ettevõtte töötajaid ei ole võlausaldajate hulka arvestatud, kuna neile pole koondamisteateid veel kätte antud.

„Kahjuks ei olnud võlausaldajad sellega nõus, et maksta esmajärjekorras välja töötajate saamata jäänud tasud. Isegi kui õnnestumise tõenäosus oli väike, soovisime töötajatele parimat lahendust. Pidime seda võimalust proovima ja meil on kahju, et nii ei läinud,“ selgitas Estonian Airi nõukogu esimees Ahti Kuningas.

Seotud lood:

„Riik, kes on ligi 90 protsendi võlanõude omanik, oleks olnud valmis oma nõudest proportsionaalselt loobuma. Suhtleme edasi ettevõtte töötajatega ja Töötukassaga. Estonian Airi töötajate koondamishüvitised tasutakse Töötukassast vastavalt seadusele,“ lausus Kuningas.

„Estonian Air läheb edasi pankrotimenetlusega vastavalt seadusega sätestatud korras ning kohus määrab pankrotihalduri, kes seejärel tegutsema asub,“ lisas Kuningas.