Estonian Airi president lahkub ametist


Estonian Airi president lahkub ametist
estonian air

Estonian Airi president ja juhatuse esimees Andrus Aljas on otsustanud ametist lahkuda, jätkates tööd 1. juunini 2011, kui ametisse astub uus juhatuse esimees.

Estonian Airi nõukogu esimehe Joakim Heleniuse kinnitusel on valik võimalike kandidaatide vahel tehtud ning uue juhatuse esimehe nimi öeldakse välja 1. juunil 2011, kui ta astub Estonian Airis ametisse.

“Andrus Aljas sai keerulistel aegadel Estonian Airi presidendi ja juhatuse esimehe ametikohal hästi hakkama, tehes kõik, et ettevõte jääks ellu majanduskriisi ja pikaleveninud omanikevahetuse ajal. See on tõend Andrus Aljase tugevatest juhivõimetest, et ta suutis ettevõtte edukalt navigeerida läbi aegade, mil üks väljakutse järgnes teisele,” ütles Helenius.

“Minu viis aastat Estonian Airis hõlmavad nii tõusu- kui ka langusperioodi ning eriti majanduslanguse aeg oli terve lennundussektori jaoks ülimalt keeruline. Raskuste kiuste on Estonian Air ellu jäänud ning saavutanud peamised omanike poolt püstitatud eesmärgid. Nüüd, kui ettevõte seisab uue etapi alguses, tunnen, et mul on õige aeg edasi liikuda,” kommenteeris Andrus Aljas.

Andrus Aljas ühines Estonian Airiga 7. juunil 2006 juhatuse liikme ja finantsala asepresidendina. 22. augustil 2007 sai ta presidendi kohusetäitjaks. Estonian Airi nõukogu nimetas Andrus Aljase juhatuse esimeheks ja presidendiks 29. aprillil 2008.