Estravel ostab enamusosaluse turismifirmas Wris

 (6)
Estravel ostab enamusosaluse turismifirmas Wris
Foto: Martin Dremljuga

Reisiagentuur Estravel Holding esitas konkurentsiametile koondumistaotluse, millega soovib omandada 75% turismifirma Wris AS aktsiatest.

Koondumise läbi pääseb Estraveli kontsern ligi soodsamatele hindadele ja hanketingimustele rahvuvahelisel turul tänu kasvavatele reisiteenuste summaarsetele ostumahtudele, seisab konkurentsiametile esitatud taotluses.

Soodsamad hinnad omakorda võimaldavad koondujatel paremini konkureerida välismaiste reisibüroodega, kelle käes on praegu oluline turuosa tänu piiriülestele ostudele, mis ei kajastu ei avalikes andmetes ega riiklikus statistikas.

Estravel Holding OÜ juht ja omanik Mark Aivo Takis märkis taotluses, et kodumaiste reisibüroode osakaalu suurendamine Eesti siseturul tooks Eesti riigile kasu nii otseste kui kaudsete maksude näol, millest riik praegu ilma jääb.

Möödunud aastal müüs ettevõtja Vjatšeslav Leedo omanduses olev Holostovi Kinnisvarahalduse OÜ Eesti ühe vanima reisibüroo Wrisi aktsiad ettevõtte pikaajalise töötaja ja juhatuse liikme Aili Kägu ettevõttele AKA Investment.