Euronics: ei saa välistada, et Hiinas leviv viirus hakkab mõjutama kaupade kättesaadavust Eesti poodides

 (58)
Euronics: ei saa välistada, et Hiinas leviv viirus hakkab mõjutama kaupade kättesaadavust Eesti poodides
Hiina tehasFoto: Scanpix/ AFP

Kindlasti ei saa välistada, et Hiinas leviv viirus võib hakata mõjutama kaupade kättesaadavust Eesti jaekauplustes, ütles Euronicsi turundusdirektor Kristjan Terase Ärilehele.

“Suur osa elektroonikakomponentidest valmistatakse Aasias ning sellest tulenevalt jõuaks mõju kiiresti ka Euroopas paiknevate koostetehasteni. Ametliku edasimüüjana oleme tootjatega pidevas suhtluses ning jälgime olukorda tähelepanelikult. Hetkel puuduvad teated tarnepiirangutest ning saame oma kliente tavapäraselt teenindada,” märkis ta. “Kindlasti on Euronicsi eeliseks Eestis paiknev keskladu, mis tagab kaupade kättesaadavuse aastaringselt. Otse Hiinast tellides tuleb arvestada tarneajaga 10-12 nädalat.”

Ärilehes ilmus eile kommentaar, et tootmine on kontsentreeritud Hiina ja kui seal viiruse tõttu ei saa tehased töötada ning kaubaga maailma varustada, siis võivad ka mujal asuvad tehased seisma jääda ja poodides tekkida kaubapuudus.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!