Euroopa autoturg kasvas esimesel poolaastal 6,5 protsenti

 (2)
Euroopa autoturg kasvas esimesel poolaastal 6,5 protsenti
Foto: Ilmar Saabas

Juba kümnendat kuud järjest on uute sõiduautode müük Euroopas kulgenud tõusvas joones. Aasta esimese kuue kuuga on Euroopa autoturg eelmise aasta sama ajaga võrreldes 6,5 protsendiga plussis.

Juunis kasvas uute sõiduautode müük Euroopa Liidu riikides 4,5 protsenti ja kokku müüdi juunis ligi 1,2 miljonit uut sõiduautot, teatas AMTEL.

Kuigi mõnedel suuremat turgudel jäi kasv tagasihoidlikuks – Suurbritannias 6,2%, Prantsusmaal 2,5% ja Saksamaal koguni langes 1,9% võrra, siis mitmetes keskmise suurusega ja väiksemates riikides kasvas müük paarikümne protsendi võrra.

Kuue kuu kokkuvõttes on uute sõiduautode müük peaaegu kõigis Euroopa Liidu liikmesriikides plussis. Võrreldes eelmise aasta I poolaastaga on müüdud 400000 autot rohkem (2013. aastal 6,2 miljonit ja tänavu 6,6 miljonit).

Meie lähiriikides on uute sõiduautode müük olnud samuti edukas. Näiteks Lätis on I poolaastal kasv olnud 20,6%, Leedus 22,9%, Rootsis 17,7% ning isegi aasta algul majandusraskusi kogenud Soomes on kuue kuu kokkuvõttes autosid müüdud 4,6% võrra enam kui mullu.

Kuigi juunis jäi mõni suurematest autotootjatest ka väga napilt miinusesse, siis kuue kuu kokkuvõttes on eelmise aasta sama perioodiga võrreldes müünud tänavu rohkem autosid praktiliselt kõik tootjad. Jätkuvalt müüb Euroopas enim uusi sõiduautosid Volkswageni Grupp, kellele järgnevad PSA, Renault, Ford, General Motors, Fiat, BMW, Daimler, Toyota.