Euroopa hotellide liit hoiatab riigikogu: käibemaksu tõstmine viib töökohtade kadumise ja äride sulgemiseni

 (6)
Lisatud ametlik kiri!
Euroopa hotellide liit hoiatab riigikogu: käibemaksu tõstmine viib töökohtade kadumise ja äride sulgemiseni
Foto: Heiki Rebane

Üle-Euroopaline hotellide ja restoranide liit saatis kõigile riigikogu fraktsioonidele hoiatuskirja, milles tuletab meelde, et Eesti majutusasutustele käibemaksumäära tõstes 14%-ni, suureneb ka töötus ja vähenevad maksulaekumised, sest ettevõtted sulgevad raskustesse sattudes lihtsalt uksed.

Euroopa Liidu Hotellide ja Restoranide Assotsiatsioonide Liit (HOTREC) saatis oma pöördumise nii riigikogu komisjonidele kui kõigile riigikogu fraktsioonidele, kus liidu president Susanne Kraus-Winkler tuletas tuletas riigiesindajatele meelde, et käibemaksumäära tõstmine 9%-lt 14%-le võib kaasa tuua soovimatuid muutusi Eesti turismisektorile ja tervele majandusele.

"Nagu näitavad ka teiste Euroopa riikide kogemused, võivad käibemaksutõstmise tagajärjed Eestile olla järgnevad: Eesti kaotab konkurentsivõimes kogu Euroopa mõistes, aga ennekõike Lätile ja Leedule, kus maksuprotsent on vastavalt 9% ja 12%. Lisaks viib see töökohtade kaotamiseni  ja äride sulgemiseni."

Kraus-Winkler soovitab HOTREC-i nimel tungivalt riigikogule jätta käibemaksuprotsent samaks ehk 9% tasemele. "Loodetavasti Eesti Riigikogu arvestab meie avaldust ja siin toodud argumente, mis  säilitaksid tuhandeid töökohti ja aitaksid luua suuremaid investeeringuid turismisektoris ka edaspidi."

Täispikka HOTRECi pöördumist loe SIIT. .