Euroopa Keskpanga juht: tööpuudus euroga liitumist ei mõjuta

 (30)
Euroopa Keskpanga juht: tööpuudus euroga liitumist ei mõjuta
AFP/Scanpix

Euroopa Keskpanga president Jean-Claude Trichet kinnitas, et tööpuudus ei saa otsustavaks Eesti liitumisele eurotsooniga.

Kreeka ja paljude teiste eurotsooni liikmesriikide raskused täita Maastrichti kriteeriume sunnivad Euroopa Keskpanka kriitilisemalt hindama Eesti-taoliste euroalasse pürgivate riikide majandusolukorda, vahendas “Aktuaalne kaamera” ERR Uudiste teatel.

“Ma arvan, et inimesed vaatavad palju enam numbrite tausta, et testida konvergentsikriteeriume, inflatsiooni ja valitsemiskulude olukorda. Poliitikakujundajad jälgivad majanduse üldist seisu ning riigi valmisolekut liitumiseks,” rääkis Financial Timesi korrespondent Frankfurtis Ralph Atkins.

Trichet kinnitas, et Eesti tööpuudus ei saa takistuseks meie liitumisele eurotsooniga. “Tööpuudus ei ole üks neist eurokriteeriumidest, mida me peame jälgima. Euroopa Keskpanga nõukogu silmis on alati oluline, et kriteeriumid on täidetud nii praegusel ajahetkel kui ka tulevikus,” ütles Trichet.

Mõned analüütikud Frankfurdis usuvad, et tööpuudus võib mõjutada Eesti krooni vahetuskursi lõplikku fikseerimist euro suhtes enne meie liitumist.