Euroopa Keskpanga uus juht utsitab valitsusi avaliku sektori investeeringuid suurendama

 (1)
Euroopa Keskpanga president Christine Lagarde Frankfurdi  panganduskonverentsil esinemas.
Euroopa Keskpanga president Christine Lagarde Frankfurdi panganduskonverentsil esinemasFoto: Scanpix/ RALPH ORLOWSKI, REUTERS

Euroopa Keskpanga uus juht Christine Lagarde kutsub Euroopa riikide valitsusi avaliku sektori investeeringuid suurendama ning teenuste-, pangandus- ning kapitaliturge harmoniseerima, et tasakaalustada regiooni majandust, kirjutab Briti majandusleht Financial Times.

Oma esimeses suuremas ülesastumises ütles Lagarde, et Euroopal on võimalus kaubanduspingete ning tehnoloogiavaidluste tekitatud takistusi ületada ning lahendad.

„Meil on unikaalne võimalus vastata muutuvale ning takistusi esitavale maailmale sellega, et investeerime oma tulevikku, tugevdame ühiseid institutsioone ja jõustame maailma teist suuremat majandust,“ lausus Lagarde täna Frankfurdis panganduskonverentsil esinedes.

Euroopa Keskpank jätkab majanduse toetamist ning vastab tuleviku riskidele, lausus Lagarde, lisades, et rahapoliitika ei tohi olla selleks ainuke võimalus ja tööriist.

Uus Euroopa keskpanga president eristas keskvalitsuse kulutusi ning nn produktiivseid kulutusi, mis lisaks infrastruktuurile hõlmab ka uurimis ning arendustöid ning haridust. Lagarde kinnitas, et produktiivsed investeeringute osakaal suuremas osas euroala riikides on vähenenud ning tuleb teha uusi investeeringuid.