EXPO ehitushanke vaidlustaja loobus kohtuvaidlusest


EAS-i pressibriifing
Hanno Tomberg, EAS-i pressibriifingFoto: Tiit Blaat

Maailmanäituse EXPO Milano 2015 Eesti paviljoni ehitushanke vaidlustanud E&G OÜ võttis täna oma kaebuse kohtust tagasi, teatas EAS.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juhatuse esimehe Hanno Tombergi sõnul annab kaebuse tagasi võtmine kinnitust, et EASil on võimalik parima pakkumuse teinud ettevõtte Ekspodisaini AS-ga peagi lepingusse minna.

Tomberg lisas, et tänaseks ei ole lõplikku otsust siiski tehtud ja kaalumisel on ka otseläbirääkimised Itaalias EXPO platsil tegutsevate ehitusettevõtetega. „Teeme kõik selleks, et Eesti saaks maailmanäitusel osaleda ja Eesti paviljon avatakse 1. mail 2015,“ selgitas ta.

Lähinädalatel langetab EAS otsuse, kuidas ehitustöödega edasi minna.

EAS teatas 15. detsembril, et maailmanäituse EXPO Milano 2015 Eesti paviljoni valmimine on sattunud ehitushanke vaidlustamise ja sellele seatud esialgse õiguskaitse tõttu keerulisse olukorda. Kohtuvaidlusest tulenevalt hakkas EAS koos majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga otsima alternatiivseid tegevussuundi EXPO paviljoni ehitamiseks ja kaalus sealhulgas ehitustööde riigihanke kehtetuks tunnistamist.