Finnair komisjoni kriitikatule all: miks maksab Euroopast Helsingisse lendamine nii palju?

 (22)
Finnair
FinnairFoto: Finnair/Magnetic MRO

Hetkel on Soome Euroopa Liidu eesistujariik ning sellega on Euroopa Komisjonis tõstatunud probleem - kuna Helsingisse peab nüüd tihedamini lendama, on avastatud, et Soome lennufirma Finnairiga lendamine on ametnikele liiga kallis.

Helsingin Sanomat kirjutab, et Euroopa Komisjon on käskinud osadel ametnikel vältida Finnairi otselende Helsingisse ja tõstatunud on küsimus - miks on Brüsselist näiteks Stockholmi lendamine 200 eurot odavam kui Helsingisse? Vastus on lihtne: Brüsseli-Helsingi liinil puudub aga Finnairil konkurents.

Euroopa Komisjon on juhendanud oma ametnikke, et nad peaksid otselendude asemel eelistama odavamaid, ümberistumistega lende. Soome välisministeeriumist kinnitati HS-ile, et tegelikult on juba soomlased ise juba varem Finnairile teisi lennufirmasid eelistama hakanud ja just hinna pärast.

Finnairi pressiesindaja põhjendas kalleid lende suure nõudluse ja tavapärase lennupiletite hindade kujunemise argumentidega - oleneb, millal piletid osta, milliseid lisateenuseid juurde soovitakse jne.

Lisaks rõhus Finnairi pressiesindaja reisijate südametunnistusele ehk et reisides otselendudega paisatakse õhku oluliselt vähem kahjulikke emissioone - näiteks lennuki õhkutõus on üks saastavamaid osasid lennureisi jooksul.