Fordi boss ennustab maasturite populaarsuse jätkuvat kasvu

 (13)
Fordi boss ennustab maasturite populaarsuse jätkuvat kasvu
Lexus RXFoto: AFP/Scanpix

Kuus aastat pärast suure üleilmse majanduskriisi lõppu on umbes kolmandik Ühendriikide autoturust maasturite (SUV) käes ning Fordi Põhja- ja Lõuna-Ameerika operatsioonide juht Joe Hinrichs ennustab sellele turusegmendile edasist kasvu.

Hetkel moodustavad USAs müüdavatest uutest autotest maasturid 34 protsenti ja mitte kunagi varem ajaloos pole seda tüüpi sõidukeid nii palju kaubaks läinud, vahendas Yahoo Finance.

Kui 2007. ja 2008. aasta majanduskriisi käigus kukkus maasturite müük kolinal kokku, siis tänaseks on pilt muutunud. Ka kõnealusesse klassi kuuluvad autod on vabanemas röögatu kütusekulu ja sõiduturvalisuse probleemidega masinate kuvandist, kuna tehnoloogilised uuendused võimaldavad täna märksa madalamat kütusekulu ning paremat turvalisust autos viibijatele.

Samuti ei tee maasturite müügile paha väiksemad hinnanumbrid tanklate tabloodel.

Hinrichs prognoosib maasturite turuosa kasvu Ühendriikides 2020. aastaks 40 protsendini. Ta toob põhjenduseks asjaolu, et praegune müügistatistika ja tarbijakäitumine räägib sellest, et ruumikate ja mitmekülgsete kasutusvõimalustega maasturite vastu tunnevad huvi nii pensionieelikud kui ka Y-põlvkonna noored.

Target Ärileht