FOTO: Algasid tööd trammitee pikendamiseks lennujaamani

 (28)
FOTO: Algasid tööd trammitee pikendamiseks lennujaamani
Algasid tööd trammitee viimiseks lennujaamaniFOTO: Raepress

Täna algasid pisut rohkem kui aasta kestvad tööd 4. trammiliini pikendamiseks Tallinna lennujaamani.

Tallinna Linnatranspordi ASi juhatuse esimehe Enno Tamme sõnul komplitseerib umbes 700 meetri pikkuse rööbastee lõigu ehitamist vajadus viia see läbi raudtee ja Suur-Sõjamäe tänava alt, vahendas linna pressiteenistus.

„Oleme silmitsi tõsiste insenertehniliste probleemidega, kuidas tagada ehituse ajaks rongide plaanipärane liiklus. See muudab kogu ettevõtmise aeganõudvaks ja kalliks, ent tulemuseks on Tallinnale täiesti uudne lahendus raudtee ja trammitee kahetasandilisest ristumisest,“ selgitas Tamm.

Trammitee pikendus algab Peterburi maantee äärde rajatud pöördekanjonist, kulgeb tunnelis raudtee ja Suur-Sõjamäe tänava alt läbi, jõuab süvendis tõustes alates Keevise tänavast taas maapinnale ning lõpeb tagasipöörderingiga lennujaama juures. Pärast trammitee valmimist on Tallinna lennujaam ühenduse poolest kesklinnaga üks mugavamaid terves Euroopas.

Tallinna Linnatranspordi AS ja AS Merko Ehitus Eesti ning KMG Inseneriehituse AS vahel sõlmitud lepingu kohaselt tehtavad tööd lähevad maksma umbes 11,5 miljonit eurot ning lõpetatakse hiljemalt 2017. aasta novembris.