FOTO: Kanada väikeõlletootja andis välja Eesti-teemalise õlle

 (5)
Foto: Cannery Brewing
Foto: Cannery Brewing

Kanada läänerannikul, British Columbia provintsis, ilmus veebruari alguses poeriiulitele eestlaste jaoks märgilise tähendusega toode.

Cannery mikro-pruulikojas, mis on tuntud oma eriliste käsitööõllede poolest, valmis traditsioonilise Balti porteri retsepti järgi uus tume eripruul, mida kaunistab ajalooline Tallinna maamärk - Kiek in de Kök.

Alles esimesi päevi turul olnud õlu on juba tekitanud üksjagu elevust õllefännide ning väliseestlaste seas. "Tore, et Eesti on taas pildil!" rõõmustas Kanadas elav eestlanna, kes tellis eesseisva pereürituse tarvis terve kasti kodutundeid tekitanud porterit. 

"See silt on erakordne ning sobib imeliselt, sest ka pudeli sisu sai väga eriline. Kogu meie meeskond on tulemuse üle väga uhke!" kinnitas Cannery pruulikoja turundusjuht Kim Lawton. Just tema teeneks võib pidada, et sildi valmimise taga seisavad tuntud Eesti brändiloojad Brand Manualist, kelle käe all on valminud mitmedki kohalikud ja välismaised õllebrändid. 

"Me oleme viimase paari aasta jooksul teinud koostööd paljude õlletootjatega ning see projekt oli kindlasti kõige logistilisem - seitsmetunnine ajavahe, kohapeal käimise võimaluse puudumine ning eelkõige oma kujutlusvõime rakendamine, sest õlle maitsmiseks polnud meil kahjuks võimalust" kinnitas Dan Mikkin, üks Brand Manuali asutajatest. "Õnneks saime oma lahenduse pakkumiseks täiesti vabad käed ning kasutasime selle võimaluse meelsasti ka ära, rikkudes kõiki teada-tuntud õllebrändide loomise põhimõtteid".

Keeruliste aktsiisi- ja maksureeglite tõttu see õlu Eestisse müüki ei jõua, mistõttu tuleb kõigil huvilistel seada sammud Kanadasse, 40000 elanikuga Pentictoni väikelinna või Cannery pruulikoja kodulehele.