FOTOD: BLRT avas Balti- ja ja Skandinaaviamaades ainulaadse metallitöötluse- ja teeninduskeskuse

 (8)
BLRT Grupi ettevõtte ELME Matall, metallitööstuse ja teeninduskeskuse pidulikavamine
BLRT Grupi ettevõtte ELME Matall metallitööstuse ja teeninduskeskuse pidulikavamineFoto: Karli Saul

BLRT Grupi tütarettevõte Elme Metall avas Maardus uue logistika-, metallitöötluse- ja teeninduskeskuse. 84 000 ruutmeetri suuruse pindalaga keskusesse on paigaldatud moodsad seadmed, millega sarnaseid pole ei Balti- ega Skandinaaviamaades.

Investeeringute suurus oli veidi üle 5 miljoni euro, millest EASi toetus kattis ligi 950 000 eurot.

Keskust ehitati vahetpidamata, uusi seadmeid soetati, paigaldati ja seadistati ning olemasolevaid seadmeid teisaldati tootmistegevust katkestamata.

Paigaldatud laser-, plasma- ja vesilõikus võimaldavad töödelda süsinik- ja eriteraseid, eri paksusega valtsitud roostevaba terast ja alumiiniumi.

Ajakohane materjalide puhastus- ja kruntimisliin, millel pole Baltimaades analooge, valtsmetalli lõikamise tervikteenus, 1250 tonnise võimsusega painutuspressid, mis võimaldavad painutada kuni viiekümne millimeetri paksusi lehtmetallist tooteid, tipptehnoloogial põhinev kauba ladustamissüsteem – kõik see võimaldas ettevõttel liikuda uuele tegevustasandile.

„Logistika- ja teeninduskeskuse avamine Maardus tõendab meie valmisolekut investeerida kaasaegsesse tehnoloogiasse," tõdes Elme Metalli juhatuse esimees Georgi Grigorjan.

Teeninduskeskuse rajamine lubas Grigorjani sõnul suurendada töökohtade arvu kaks korda, täna töötab siin 155 inimest.