FOTOD: "Ettevõtluse Sõber 2011" on Junior Achievement Eesti

 (2)
FOTOD: "Ettevõtluse Sõber 2011" on Junior Achievement Eesti
AppleMarkFoto: Marko Mumm

25. jaanuaril 2012 Tallinna Õpetajate Majas toimunud EVEA pidulikul aastaüritusel anti traditsiooniliselt välja Ettevõtluse Sõbra auhind, mille pälvis Sihtasutus Junior Achievement Eesti.

2011. aasta lõpus väljakuulutatud Ettevõtluse sõbra tiitli konkursile laekunud kandidaatide hulgast otsustas EVEA volikogu omistada Ettevõtluse sõbra tiitli in-corpore Junior Achievement Eestile, kes on läbi aastate jõudsalt arendanud ettevõtlusalast haridust Eestis, edendanud koolinoorte ja õpetajaskonna seas arusaamist ettevõtlusest ja majandustegevusest, saanud 2011. aastal valmis uue ja tänapäevase Majandusõpiku gümnaasiumile, korraldanud mitmeid silmapaistvaid ettevõtlusüritusi, s.h. käivitanud Õpilasfirmade programmi ja korraldanud Õpilasfirmade laada, et innustada noori ettevõtluses kaasa lööma.

„EVEA soovib selle otsusega väärtustada järeltulevat ettevõtjate põlvkonda ja tööd, mida JA Eesti on seni teinud noorte ettevõtlikkuse edendamiseks. Põhja-Euroopas kerkib teravalt esile põlvkonnavahetuse probleem väike- ja pereettevõtluses. Eesti ei ole siin erand. Peame hoolitsema selle eest, et meie loodud ettevõtteid oleks võimalik anda edasi headesse kätesse”, kommenteeris EVEA president Marina Kaas.

Alates 1993. aastast valivad Eesti ettevõtjad EVEA algatusel Ettevõtluse sõbra tiitli saajaid. Vastavalt statuudile võib Ettevõtluse sõbra tiitli omistada aktiivsele riigi-, ühiskonna- või poliitikategelasele või organisatsioonile silmapaistvate teenete ja saavutuste eest era- ja eriti - väikeettevõtluse edendamisel. Läbi aastate on selle tiitli pälvinud teiste hulgas president Lennart Meri, Eesti Panga president Siim Kallas, majandusministrid Toomas Sildmäe, Liina Tõnisson ja Juhan Parts, ajakirjanikud Igor Rõtov ja Avo Kokk ja mitmed teised ühiskonnategelased.