FOTOD | Hiina sulges koroonaviiruse uue kolde tõttu Pekingi turupiirkonna

 (80)
Sõjavägi ja politsei võtavad koroonaviiruse uue puhangu tõttu Pekingi Xinfadi turu oma kontrolli alla
Sõjavägi ja politsei võtavad koroonaviiruse uue puhangu tõttu Pekingi Xinfadi turu oma kontrolli allaFoto: Scanpix/EPA

Üks Pekingi piirkond suleti turistidele, kuna ühel hulgimüügiturul avastati koroonaviirusesse haigestumised ja kardetakse uut Covid-19 lainet, kirjutab Reuters.

Kasvab koroonaviiruse teise laine hirm. Viirusesse on juba nakatanud üleilmselt enam kui 7,66 miljonit inimest ja seetõttu on surnud enam kui 420 000 inimest.

Pekingi kaguosa Fengtai piirkonna ametnik Chu Junwei ütles, et piirkond läks sõjaaja eriolukorra režiimile.

Xinfadi hulgimüügiturul testiti 517 inimest, kellest 45 on nakatunud. Mitte kellelgi nakatanutest polnud Covid-19 sümptomeid.

Pekingi linna pressiesindaja kinnitas, et kõik reedel Pekingis Covid-19 haiglasse viidud patsiendid olid külastanud Xinfadi turgu. Ta ütles, et Pekingis keelatakse koheselt kõik spordiüritused ja provintsidevaheline turism peatatakse.

Fengtai linnaosa teatas, et nad piiravad turu lähedal olevad 11 piirkonnas inimeste liikumist.

Võimud sulgesid Xinfadi turu.

„Esialgsel hinnangul võivad juhtumid tulla kontaktist saastunud turul või nad said viiruse nakatanud inimestelt,“ ütles Pekingi viirusega võitleva ameti ametnik Pang Xinghuo.

Kartes viiruse levikut teatasid Pekingi kaupluseketid, et nad võtavad koheselt müügilt lõhe, sest Covid-19 leiti turult importlõhe lõikelaudadelt, kirjutas leht Beijing Youth Daily.

Pekingi võimud sulgesid kõik linnas asuvad lihakauba hulgiturud.

Pekingi võimud teatasid, et enam kui 10 000 turul töötavat inimest testitakse viiruse suhtes. Linnavõimud teatasid, et nad on loobunud plaanist lubada esmaspäeval üliõpilased tagasi kooli.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!