FOTOD ja KAART | Lauluväljaku lähedale kerkib kaubanduskeskuse ja kino asemel elamukvartal

 (44)
FOTOD ja KAART | Lauluväljaku lähedale kerkib kaubanduskeskuse ja kino asemel elamukvartal
Foto: Alver Arhitektid

Kinnisvaraettevõte Kapitel kavatseb Narva maantee ja Smuuli teega piirnevale 11 hektari suurusele alale rajada kuni kaheksakorruselised elu- ja ärimajad. Varem oli sinna kavas rajada kaubanduskeskus koos kinoga, kirjutab ERRi uudisteportaal.

2008. aastal kehtestas Tallinna linnavalitsus J. Smuuli tee 11 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu, mille järgi võis alale ehitada kuni neljakorruselise kaubanduskeskuse koos kinosaaliga, kolm kuni 12-korruselist ja kolm kuni 14-korruselist büroohoonet.

Aastal 2020 ei soovi selles kohas kaubanduskeskust ja kino näha enam ei linn ega arendaja. Suure keskuse ja kõrgete büroohoonete asemel on plaanis ehitada märksa madalamad elu- ja ärimajad. Linna nõudmisel peab arendaja rajama ka erakooli või -lasteaia.

Tänavu oktoobris jõudis linnavalitsusse eelnõu, millega muudetakse Smuuli tee, Narva maantee ja Vana-Kuuli tänava vahele jääva ala maakasutuse otstarvet, et sinna saaks ehitada kuni 8-korruselised äripindadega korterelamud, kuni 6-korruselised korterelamud ja kuni 8-korruselised ärihooned.

Linnavalitsuse seletuskirjas märgiti, et kehtiva detailplaneeringu elluviimine on kaubanduspindade ülekülluse tõttu raskendatud ning ei ole linnaosa maakasutuse funktsioonide mitmekesistamise osas vajalik. "Linnaosas on juba valminud mitmed kaubanduspinnad ja -keskused ning mitmete olemasolevate keskuste laiendused. Eeltoodust tulenevalt võib pidada sobivaks selle piirkonna kavandamist elamu- ning äri-, kaubandus- ja teeninduspindadega alaks," märgiti kirjas.

Seletuskirjas toodi näiteks, et 2016. aasta andmete järgi on Tallinnas ühe elaniku kohta 0,92 ruutmeetrit kaubanduspinda. Helsingis oli see samal ajal 0,63 ja Riias 0,66 ruutmeetrit.

Loe pikemalt ERRi uudisteportaalist.


Foto: Alver Arhitektid


Foto: Alver Arhitektid