FOTOD JA VIDEO | Rakvere lihakombinaadi ees trotsivad pakast mõnikümmend protestijat

 (80)

Täna kell 10 algas Rakvere lihakombinaadi ees pikett tapamaja töötajate toetuseks. Kohal olid Eesti Mermeeste Sõltumatu Ametiühing, Raudteelaste ametiühing, Kaevurite ja Energeetikute Sõltumatu Ametiühing, Keemikute ametiühing ja Narva Energia ametiühing.

Ametiühignute liikmed saabusid kella 10 ajal bussiga, kaasas plakatid ja lipud. Üheskoos toetatakse Rakvere lihakombinaadi tapamaja töötajate streiki. Teiste hulka sattus ka üks vanem mees, kes lehvitas punalippu. Raudteelaste ametiühingu liikmed koos turvatöötajatega palusid tal lipu kokku rullida, mille peale mees küsis, kas streikijaid toetama võib ta ikka jääda. Seda tohtis.

Kõnesid pidasid nii raudteelaste ametiühingu juht, Eesti ametiühingute keskliidu organisatsiooniseretär Artjom Arhangelski ja Rakvere lihakombinaadi tapamaja töötajate ametiühingu usaldusisik Andrus Saaremägi. Üheskoos kõnniti Rakvere lihatööstuse ukse ette, kus kutsuti kooris välja HKScan Estonia juhti Anne Meret, et pidada läbirääkimisi piketeerijatega. Anne Mere siiski välja ei tulnud. Edasi tehti tiir ümber kombinaadi hoone ning suunduti bussi sooja, kus pakutakse kohvi, teed ja kringlit.

Tapamaja töötajaid toetatakse ka Tartus ja Pärnus

Töötajate toetuseks avaldatakse meelt ka Pärnus ja Tartus, kus jagatakse lendlehti, grillitakse vorste ja pakutakse kohvi. Homme ja ülehomme organiseeritakse piketid taas Rakveres. Streigi eestvedaja on industriaal- ja metallitöötajate ametiühingute liit (IMTAL), streiki toetab Eesti ametiühingute keskliit (EAKL).

Täna kell 7.30 algas Rakvere lihatööstuse tapamaja töötajate tähtajatu streik. Rakvere lihatööstuse töötüli algas 17. oktoobril toimunud tapamaja töötajate streigist, millega nõuti kümme aastat paigal seisnud töötasude suurenemist. Pärast ebaseaduslikku tööseisakut vallandati kolm töötajat ja kohale kutsuti politsei. Rakvere lihatööstuse töötajad lõid EAKL-i toel ametiühingu.