FOTOD: Kreeka palub endiselt Euroopa Keskpangal jätkata enda abistamist ka peale 30. juunit, inimesed tõmbavad pangaautomaate tühjaks

 (32)
EUROZONE-GREECE/
Foto: Yannis Behrakis, REUTERS

Kreeka finantsametnikud ütlevad, et valitsus ootab endiselt Euroopa Keskpangalt (ECB) hädaabivahenditest riigi aitamist ja seda ka peale 30. juunit, kui lõpeb TROIKA teine abiprogramm Kreekale ja neil tuleb laenumakse tasuda.

Kreeka väljaaitamisest loobumise surve all olev keskpank peaks täna kohtuma ning oma otsuse tegema, vahendab AP.

Samal ajal on kreeklased üle kogu riigi nädalavahetusel tasapisi pangaautomaatidest raha välja võtnud ning pühapäeva hommikuks olid need mitmel pool "tühjaks tõmmatud".

Ametnike sõnul jätkavad Kreeka pangad oma tavalist tegevust vaid siis, kui nad saavad abi keskpangalt ja kreeklased ei ürita kõiki oma sääste korraga kätte saada.

Eilsel Eurogrupi rahandusministrite kohtumisel anti Kreekale selge signaal - te kas jälgite reegleid või mitte. Mingit käesoleva programmi pikendamist ei tule ning 30. juuni on lõpptärmin. Kreeka lahkus kõnelustelt ning Eurogrupi järgmise kohtumise aeg ei ole selge. "Euroopa elab üle väga musta perioodi," kõlab erinevatest kanalitest.

Kreeka parlament võttis peale Eurogrupi kohtumist vastu ka otsuse rahvahääletuse korraldamiseks võlausaldajate ettepanekute üle.

See peaks toimuma 5. juulil, kuid tuleb tähele panna, et Kreeka peab oma viimase makse tegema hiljemalt 30. juuni südaööks.