FOTOD | Kristjan-Thor Vähi paneb Tallinna külje all asuvasse tuntud elurajooni püsti hulga uusi kortereid

 (75)

Harku vald väljastas ehitusload Tiskreoja elurajooni esimese etapile, mille järel alustas NOBE tänasest ehitustöid enam kui 100 uue kodu rajamiseks Tallinna piirile Tiskresse Rannamõisa tee äärde.

Esimeses etapis valmivad PIN Arhitektide poolt projekteeritud elurajooni ridaelamud ja neli kortermaja ning mängu- ja spordiväljakud. “Trasside rajamine on täies hoos ja tänasest algab ka reaalne hoonete ehitus,” selgitas arendust vedava Invego juht Kristjan-Thor Vähi.

Kokku rajatakse Tiskreoja elurajooni 400 moodsat kodu, mis paistavad silma oma läbimõeldud hoonete ja maastikuplaneeringuga. Kõigis B-energiaklassiga korterelamutes on lift, kõrged maast-laeni aknad, korterite vahel täiendav heliisolatsioon, panipaigad ning pea kõigil kodudel on rõdud või terrassid.

Kõik hooned liidetakse kergliiklusteede võrgustikuga. Rajatakse kilomeetri jagu terviseradasid ning majadevaheline park, mille ühes otsas piknikualad ja teises skatepark, mänguväljakud ja sportimisalad kõikidele vanustele. Elurajoonis valmivad koostöötamise ruumid, oma kodupood ja -kohvik.

INVEGO poolt arendatava Tiskreoja elurajooni ehitab NOBE (ärinimega Nordecon Betoon), arhitektuurne lahendus on PIN Arhitektide ja sisearhitektuurne lahendus Ruutu 6 sisearhitektuuribüroo poolt. Esimesed Tiskreoja hooned valmivad järgmise aasta sügiseks.