FOTOD | Kuressaares algasid Wow Keskuse ehitustööd, mida EAS toetab pea kahe miljoni euroga


WOW keskuse ehituse algus Kuressaares
WOW keskuse ehituse algus Kuressaares algas 7 jaanuaril 2019 sombusel esmaspäeva hommikul.Foto: Irina Mägi

Eile hommikul algasid Kuressaares Saaremaa uue turismimagneti, Wow pereatraktsioonikeskuse ehitustööd.

Pereturismi Saaremaal uutesse kõrgustesse lennutav Wow Keskus avab külastajaile uksed 1. mail 2020. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus toetab Euroopa Regionaalarengufondi rahastusega keskuse rajamist summas 1 903 120 eurot.

Golfiväljaku naabruses paikneva keskusse rajatakse lisaks erinevatele ajaveetmise atraktsioonidele toidu- ja esmatarbekauplus ning spordiklubi.

Keskuse projektijuht Karolina Liblik tunneb heameelt, et tuumikrentnike, kaupluse ja spordiklubiga on lepingud sõlmitud.

„Eelkõige saarlastele peaks olema suureks uudiseks, et WOW! Keskuses alustavad tegevust Comarketi kauplus ja spordiklubi 24-7fitness.ee,” ütles Liblik.

„Comarketi jõudmine Saaremaale muudab ilmselt oluliselt kogu Kuressaare kaubandusmaastikku, sest uue tulijana asub see üleriigiline kett tõsiselt konkureerima juba varem Kuressaares tegutsenud suurte kaubandusettevõtetega. Ööpäevaringselt avatud spordiklubi on aga kogu Saaremaal täiesti uudne nähtus,” lisas Liblik.

Comarketi kauplusteketti haldava ABC Supermarkets AS juhatuse liige Andrus Põld märkis, et WOW! Keskusest saab üks Saaremaa tõmbenumbreid, mis annab veelgi suuremale hulgale inimestele põhjuse saart külastada.

„Meil on hea meel, et saame laienemise Saaremaale teostada käsikäes WOW! pereatraktsioonikeskuse avamisega,” kinnitas Põld.

Merikotka piirkonnas on Andrus Põllu sõnul puudu paraja suuruse, hea ja erilise kaubavaliku ning mõistlike hindadega korralik toidupood.

„Selle tühimiku me Comarketi kauplusega täidamegi,” märkis ta. „Kauplust ja sortimenti planeerides oleme mõelnud eelkõige kohalike elanike vajadustele ja keskuse teenuseid kasutavate inimeste ootustele. Ootame põnevusega laienemist saarele!”

24-7fitness.ee juhataja Andrus Murumetsa sõnul leidis spordiklubi WOW! Keskuse näol partneri.

„Meile pakuvad huvi just suuremad ajaveetmiskohad, kuhu inimesed kokku tulevad – nii on kõigil osapooltel lihtsam kliente leida,” ütles ta. „Seega jõudsimegi järeldusele, et WOW! Keskus on meile Saaremaal sobivaim partner.”

Murumetsale meeldib WOW! Keskuse idee – sünergia erinevate tegevuste vahel. „Iga pereliige leiab seal endale sobiva ajaveetmisvormi. Näiteks kui lapsi köidavad erinevad atraktsioonid, saavad vanemad samal ajal spordiklubis enda eest hoolitseda – motivatsiooni jagub kõigile.”

Keskuse arendaja Tulik Invest OÜ ja turismiasjatundjad ennustavad juba esimesel tegutsemisaastal pereatraktsioonikeskusele vähemalt 80 000 külastajat, mis on võrdväärne Kuressaare linnuse, Saaremaa senise suurima tõmbenumbri aastase külastajaskonnaga.

WOW! Keskuse ehitab Korberi OÜ, ehitusjärelevalvet teostab East OÜ. Pereatraktsioonikeskuse rajamist toetab EAS ning kontseptsiooni aitasid arendajal välja töötada BDA Consulting OÜ ja KAOS Arhitektid OÜ.