FOTOD | Legendaarne tehas käivitas kaitsevahendite tootmise. Esimene partii on läinud kingitusena haiglatele ja hooldekodudele üle Eesti

 (196)
Volta kaitsevisiir
Volta kaitsevisiirFoto: Ettevõte foto

Võitlemaks Covid-19 levikuga, hakkas ajalooline Volta tehas äsja tootma viiruse levikut tõkestavaid kaitsevisiire, millest esimesed tuhat on juba jõudnud ka kingitusena haiglatesse ja hooldekodudesse üle Eesti.

Volta tehnikaosakonna juhataja Madis Reiviku sõnul sobivad Voltas toodetavad kaitsevisiirid täiendavaks kaitseks nii meditsiinitöötajatele ja eraisikutele kui ka näiteks klienditeenindajatele, kulleritele, turvatöötajatele ja sotsiaaltöötajatele.

Tehases valmistatud kaitsevisiirid on korduvkasutatavad ning neid on võimalik toota kuni 3000 tükki päevas ja 90 000 tükki kuus. Ettevõtte tootmisvõimekust on kasvava nõudluse korral võimalik suurendada ka kuni 130 000 visiirini päevas.

Kaitsevisiir koos maskiga

"Kaitsevisiir on suureks abiks kõigile neile, kes oma tööst tulenevalt puutuvad teiste inimestega kokku, riskigruppidele ja ka kõikidele teistele inimestele, kes peavad liikuma kodust väljas ning soovivad ennast ja teisi kaitsta," rääkis Reivik. Ta avaldas lootust, et mida rohkem inimesi võtab ohutusmeetmed kasutusse, seda kiiremini saame kogu ühiskonnas viirusest võitu.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla ortopeedi Raul Pariku sõnul on kaitsemaskide puhul kaetud küll hingamisteed, kuid ülejäänud nägu ja silmad jäävad kaitseta, mistõttu on visiir oluline abivahend viiruse tõkestamisel.

Seotud lood:

"Uuringute järgi levib Covid-19 ka silmade kaudu, mis tähendab, et mask ei ole piisav kaitsevahend viiruse vältimiseks. Visiir aitab luua täiendava barjääri väliskeskkonna vahel, mõjutamata oluliselt igapäevategevust," kirjeldas Parik.

Meditsiinitöötaja kaitsevisiiriga

Ta märkis, et meditsiinitöötajatele on visiir kaitseks ka aerosoolide ja pritsmete eest, aidates suurendada töökeskkonna ohutust. "Igasugune kontakti vähendamine on viiruste puhul võtmetähtsusega ja seega on ka oluline, et võrreldes näiteks kaitseprillidega, tuleb visiiri eemaldamisel katsuda nägu tunduvalt vähem," selgitas ta.

Visiiri disainimise puhul on rõhutud efektiivsusele ja mugavusele. Oma 45-grammise kaaluga on tegemist kõige kergema turuloleva kaitsevisiiriga. "Toode on disainitud selliselt, et see tagaks maksimaalse kaitse ja oleks ka pikaajalisemal kasutamisel võimalikult mugav," rääkis Volta tehnikaosakonna juhataja Madis Reivik.

Lisaks on seda lihtne kokku panna ja puhastada – kaitsevisiir koosneb kolmest osast ja on 30 sekundi jooksul lahtivõetav ja taas kokkupandav. Kaitsevisiiri raam on pealt kaetud ning seda on võimalik kanda koos kaitsemaskiga või respiraatoriga. Korduvkasutatava toote klaas, raam ja kinnituspael on kõik vajadusel vahetatavad.

Värskelt Volta tehases tootma hakatud kaitsevisiirid on juba jõudnud üle Eesti. Esimeste seas on kaitsevisiire saanud kingitusteks Tallinna Hoolekandekeskus, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Eesti Sünnitusmajade Toetusfond, Viljandi haigla, Saaremaa Kriisikeskus, Rapla Hooldekeskus, Rakvere Haigla, Valga Haigla, Ida-Viru Keskhaigla, Tartu Hooldekodu, Pärnu Haigla Hooldekodu, Võru hooldekodu Pihlakobar ja Tallinna Linnatransport.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!