FOTOD: maailma vanim sportauto müüdi „võileiva hinnaga" maha

 (13)
FOTOD: maailma vanim sportauto müüdi „võileiva hinnaga" maha
Foto: Ilmar Saabas

Uskuge või mitte, aga sportautod on eksisteerinud juba enam kui 100 aastat. Paljude entusiastide hinnangul on neist vanim 1914. aasta Vauxhall 25ph Prince Henry Sports Turbo, mis äsja oksjonil uue omaniku leidis, kirjutab CNN.

See kõik leidis aset Londonis, Bonhamsi oksjonil 4. detsembril. Auto hinnaks kujunes 657 175 dollarit ja ostja jäi anonüümseks. Summa võib tunduda suur, aga tegelikult see nii ei ole, sest see auto on üks seitsmest omataolisest, mis veel maailma jäänud on. Samas ei ole see auto olnud 102 aastat kuskil garaažis - seda on kasutatud pidevalt. Viimati omas seda mehaanik Reg Long, kes sõitis sellega nooruspõlves ringi mööda Euroopat. Mees suri selle aasta alguses. Long lasi autot korduvalt erinevate ajakirjade jaoks pildistada ja käis temaga mitmetel näitustel ja võistlustel. Kõigele sellele vaatamata sõidab auto siiani kenasti.

Sel Vauxhallil oli väidetavalt kunagi võime sõita 128 km/h. Seda, kui kiiresti ta tänapäeval sõita suudab ei ole teada. Eelmine omanik hoidis teda pea 50 aastat suurepäraselt ja seega on see nii nooruslik kui võimalik. Loodetavasti on uus omanik vähemalt sama hoolas, sest kui ta soovib, et see oleks alles ka 2116. aastal, siis on vaja kõvasti vaeva näha.

Vaata fotosid siit.