FOTOD | Miljonid võltsitud sigaretid läksid hävitamisele

 (27)
FOTOD | Miljonid võltsitud sigaretid läksid hävitamisele
Kümme miljonit võltsitud sigaretti saadeti hävitamisele ja hiljem lähevad need küttematerjaliks. Pildil on umbes kolm miljonit purustatud sigaretti.MTA

Eelmise aasta lõpus informeerisid Saksamaa kolleegid maksu- ja tolliameti (MTA) töötajaid Liibanonist Eestisse saabuvast konteinerist sigarettidega. Konteinerist avastati 10 miljonit sigaretti kaubamärgiga Prince.

Kuna kahe kuu jooksul ei tulnud keegi kaubale järele, võttis MTA ühendust kaubamärgi Prince omanikuga. Omanik viis läbi ekspertiisi ja andis teada, et tollis kinnipeetud Prince sigaretid rikuvad intellektuaalomandi õigusi, on võltsitud ja kuuluvad hävitamisele.

Konteinerist avastati 10 miljonit sigaretti kaubamärgiga Prince MTA


MTA tolliosakonna järelevalve valdkonna juhi Voldemar Linno sõnul on juhtum hea näide rahvusvahelisest koostööst võltskauba avastamisel. „Koos kolleegidega Saksamaalt hoidsime ära võltsitud sigarettide sattumise mustale turule ja laiemasse tarbimisse. Meeles tasub pidada, et võltsitud sigaretid on tundmatu päritoluga ning nende kvaliteet ja koostisosad on teadmata,“ lisas Linno.

Miljonid võltsitud sigaretid läksid hävitamisele MTA


Salasigaretid võeti ära ja hävitatakse tollijärelevalve all. Tegemist on viimase kümne aasta suurima võltsitud sigarettide koguse avastusega Eestis.

Konteinerist avastati 10 miljonit sigaretti kaubamärgiga Prince MTA