FOTOD: MTA käis Niguliste kiriku altarit läbi valgustamas

 (23)
MTA käis Niguliste kiriku altarist röntgenpilte tegemas
MTA käis Niguliste kiriku altarist röntgenpilte tegemasFoto: Maksu- ja tolliamet

Selle nädala alguses käisid MTA ametnikud Niguliste kirikus. Sedapuhku mitte kontrollimise eesmärgil - amet ulatas Niguliste muuseumile abikäe, et teha Rode altarist röntgenpilte.

MTA selgitab oma Facebooki lehel, et Niguliste muuseum otsis võimalusi röntgenpiltide tegemiseks põhjusel, et altar on liiga suur selleks, et seda pildistamiseks mõnda sobivasse kohta. Kuna maksu- ja tolliametil on olemas portatiivne röntgenseade, mida kasutatakse idapiiril sõidukite ja pagasi läbivalgustamiseks, otsustati proovida, kas sellest võiks altari pildistamisel abi olla. Selgus, et röntgenseade sobib suurepäraselt.

Rode altarist röntgenpiltide tegemine on osa mitmeaastasest mahukast konserveerimisprojektist, mis keskendub Niguliste peaaltari hiliskeskaegse kappaltari restaureerimisele. Konserveerimistöid saab alates 2013. aasta sügisest jälgida ka muuseumis kohapeal. Niguliste kooriruumis seatakse üles konservaatori töötuba, teose ajalugu ja tehtavaid töid esitletakse ajas kasvava näituse vormis.

Tegemistel saab silma peal hoida ka Niguliste muuseumi teemaveebis Rode altari kohta, mis tihtipeale teenimatult samas kirikus asuva kuulsa „Surmatantsu“ kuulsuse varju jääb.