FOTOD | Müügis on legendaarse ja varalahkunud pankuri Nõmme maja

 (93)

Mai Kaarepere on müüki pannud 1930. aastal ehitatud Nõmme villa, mis oli pikka aega tema ja tema abikaasa, tuntud pankuri ja Tartu Kommertspanga asutaja Rein Kaarepere koduks.

Hetkel kuulubki maja Mai Kaarepere firmale OÜ Krenno. Mai päris Rein Kaarepere varanduse 1998.aastal, kui too südameinfarkti tagajärjel kõigest 43-aastasena suri.

Maja müügikuulutus on üleval ka kinnisvaraportaalis kinnisvara24.ee.

1993. aasta mais algatas kaitsepolitsei kriminaalasja, kus Kaarepere süüdistati selles, et ta kuritarvitas Tartu Kommertspanga juhina aastatel 1990-1992 oma ametiseisundit. Kokku olevat ta tekitanud 133 miljoni krooni suuruse kahju.

Kui algne uurimine lõppes ning kohtuprotsess 1996. aastal viimaks algas, teatasid arstid kohe alustuseks, et Kaarepere viibib äkksurmaohus, kuna endisele pangajuhile tehti südameoperatsioon. Südameprobleemid olid teda vaevanud juba aastaid.

1997. aasta veebruaris saatis kohus kriminaalasja täiendavale eeluurimisele, mille kaitsepolitsei lõpetas napilt enne Kaareperele inkrimineeritud tegude aegumist.

Kaarepere pidanuks ikkagi kohtu ette astuma, kuid tema elutee katkes 1998. aasta 8. jaanuaril. 43-aastase Kaarepere süda seiskus Tallinna vanalinna restoranis Karl Friedrich, kus tal oli töökohtumine Soome äripartneritega. Kohalviibijad ja kiirabibrigaad üritasid Kaareperet elustada, kuid tulutult.