FOTOD: Niinistö Ilvesele: Soome jaoks on Eesti kõige olulisem kaubanduspartner

 (9)
Äriseminar ja Rovio külastus
Foto: Ilmar Saabas

President Ilvese kolmepäevasel Soome-visiidil toimunud äriseminaril räägiti Soome-Eesti majandussuhetest ning jõuti järeldusele, et Soome jaoks on Eesti väga oluline partner.

"Mingi riik nimega Rootsi üritab vahepeal mööda minna, aga see ei lähe läbi," kinnitas Niinistö, et eestlased on siiski soomlaste tähtsaim kaubanduspartner.

Pärast seminari liikus president koos delegatsiooniga Roviosse. Delegatsioon tõi Roviole kingiks Click and Grow komplekti.

Soomes kolmepäevasel riigivisiidil viibiv president Toomas Hendrik Ilves kohtus täna hommikul Soome president Sauli Niinistöga riigikantselei residentsis. Koos abikaasa Evelin Ilvese ja äridelegatsiooniga Soomes visiidil viibiva Ilvese võttis Niinistö vastu koos abikaasa Jenni Haukioga.

Presidendiga on kaasas ligi 40-liikmeline äridelegatisoon ning riigiviisidi programmis on ka Soome ja Eesti majandussuhteid käsitlev seminar Helsingi linnavalitsuses, samuti Vuosaari sadama ja Rovio külastused. Programmis on ka väljasõit Suomenlinna. Eesti riigipea esineb ka avaliku loenguga Soome Rahvusooperis "Põhja-Euroopa pärast Helsingi lõpp-pakti hävitamist Ukrainas", kus kuulajaiks on Soome kõrgemate riigikaitsekursuste vilistlased.

President Ilves tegi eelmise riigivisiidi Soome 2007. aastal. President Niinistö oli ametlikul visiidil Eestis 2012. aasta kevadel.