FOTOD: Nordic Aviationi esimene lend väljus juba täna varahommikul

 (116)
Nordic Aviationi esimene lend
Nordic Aviationi esimene lendFoto: Magnus Heinmets, Nordic Aviation

Alates eilsest ei ole enam Estonian Airi ning pankrotti läinud rahvusliku lennufirma koha võttis üle Nordic Aviation, mille nime all toimus ka täna hommikul esimene lend.

Nordic Aviation Group tegevusajaloo esimene lend väljus 8. novembri varahommikul 6:50 Amsterdami. Lend toimus koostöös Adria Airwaysiga ning lendajaks oli BMI, teatas Nordic Aviation.

Nordic Aviation juhatuse liikme Erik Sakkovi sõnul läks varahommikul kõik rahulikult ja plaanipäraselt ning lend väljus õigeaegselt. „Oli rõõm näha esimesi reisijaid meie esimese Nordic Aviation lennu pardal. Tegu oli ajaloolise momendiga, mis on loodetavasti ühe põneva teekonna alguseks. Olime oma meeskonnaga ka ise lendu ära saatmas,“ ütles Sakkov. „Esimesel lennul oli pardal 32 reisijat ning juba praegu on teada, et tänaseks tagasilennuks Amsterdamist on pakkuda veel vaid üks vaba koht.“

Järgmised Nordic Aviationi lennud toimuvad 8. novembril kell 13:25 ja 18:15 Kopenhaagenisse, 13:25 ja 18:15 Oslosse, 13:40 ja 18:05 Stockholmi, 18:10 Amsterdami, 18:15 Brüsselisse ning 22:45 Trondheimi.

Pileteid Nordic Aviationi lendudele on võimalik osta www.nagroup.ee või Nordic Aviationi lennujaama piletikassast. Kõigil lähiajal Nordic Aviationiga lendavatel reisijatel soovitame tulla lennujaama aegsasti ehk vähemalt 2 tundi enne oma lendu kohale. Nordic Aviationil puudub hetkel veel internetis lennule registreerimise võimalus, mistõttu tuleb check-in teha reisiterminalis kohapeal.

Seotud lood:

Nordic Aviation teatas tegevuse alustamisest alates 8. novembrist 2015 aastal koostöös viie Euroopa lennundusettevõttega kaheksal erineval lennuliinil – Amsterdami, Brüsselisse, Kopenhaagenisse, Stockholmi, Oslosse, Kiievisse, Trondheimi ja Vilniusesse.

Nordic Aviation on hetkel vaid lendude tellijaks, sest ettevõttel ei ole veel oma lennukeid ega meeskondi.

Lende teostatakse koostöös lennufirmadega BMI, Trade Air, NextJet ja Carpatair, kellelt on renditud lennukipark koos meeskondadega ning Adria Airways, kelle poolt on lennuettevõtja sertifikaat, kommertsplatvorm ja piletimüügisüsteem. Seetõttu kehtivad Nordic Aviationi lendudel esialgu Adria Airways reeglid.