FOTOD: Pevkur lukustas Reinsalu vangikongi, võtme leidmine võttis aega

 (62)
FOTOD: Pevkur lukustas Reinsalu vangikongi, võtme leidmine võttis aega
Kuni võtit otsiti, hoidis Pevkur Reinsaluga sidet läbi vangikambri ukse.Foto: Rauno Volmar

Täna asetati Rae vallas Tallinna vangla nurgakivi ja pidulikule sündmusele lisas vürtsi vahejuhtum, kus üks minister teise kogemata kohale toodud näidis-vangikongi lukustas.

Kui justiitsminister Urmas Reinsalu oli pika sammuga kongi astunud, lükkas siseminister Hanno Pevkur tema selja taga ukse kinni.

Paraku venis väike kollegiaalne nali pikemaks kui planeeritud, sest kongi võtit ei olnud kellelgi kohe käepärast ning seda tuli minna otsima.

Mõne aja pärast võti siiski leiti, Reinsalu pääses taas vabadusse ja üritus võis jätkuda.

Tallinna vangla uued hooned ehitatakse kambertüüpi vanglana. Lisaks rajatakse vangla põhipiirdest väljapoole arestimaja ja kinnipidamiskeskus.

Vangla eluosakondadesse on kavandatud 512 kambrit meessoost ning 92 kambrit naissoost süüdimõistetud ja vahistatud isikute jaoks. Eluosakondades on lisaks sellele plaanitud veel 16 kartserikambrit meeskinnipeetavatele ja 4 kartserit naiskinnipeetavatele. Vanglasse on kavandatud kokku 1208 statsionaarset kohta.

Enam kui 60 000 ruutmeetri suuruse netopinnaga kompleksi arhitekt on Indrek Saarepera ja projekteerija AS Amhold. Töö teostab Fund Ehitus OÜ.