FOTOD | Politsei kehtestas Sõnajalgade Aidu tuulepargis viibimise keelu ja piiras ala sisse

 (405)

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) nõudis teisipäeval, et Oleg ja Andres Sõnajalale kuuluvas Aidu tuulepargis peatataks ehitustegevus, sama on nõudnud ka keskkonnaminister Siim Kiisler ning kaitse- ja justiitsministeerium. TTJA direktor oli sunnitud lõpuks politseisse minema.

Ameti peadirektor Kauri Kajak ütles ERR-ile, et kolmapäeval tegi amet Eleonile sunnirahahoiatuse summas 17 000 eurot.

"Lisaks oleme teinud politsei poole ametiabi pöördumise ehitustegevuse reaalseks peatamiseks. Kui järgmisel nädalal ehitustegevus jätkub, siis rakendub meie poolt tehtud sunnirahahoiatus. Ühtlasi valib politsei meetme, kuidas ehitustegevust peatada," märkis ta.

Vaatamata ettekirjutusele ja sunniraha hoiatusele jätkus ehitustegevus tänagi, teatas TTJA pressiesindaja Anne-Mai Helemäe. "TTJA on hoidnud ehitustegevusel pidevalt silma peal ning täna fikseeritud olukord näitas, et ehitustegevuse jätkumisel oleks olnud pöördumatud kahjud," teatas Helemäe pressiteate vahendusel.

Sellest tulevalt tegi TTJA politsei poole ametiabi pöördumise ehitustegevuse reaalseks peatamiseks ja politsei pressiesindaja Maria Gonjak teatas täna, et seoses TTJA poolt neile esitatud materjalidega kehtestas politsei- ja piirivalveamet alates tänasest kuni 22. aprillini (kaasa arvatud) Aidu tuulepargis viibimise keelu.