FOTOD: Riik pani narkokurjategijast endise jalgpalluri maja oksjonile

 (33)
Tauno Laasme
Tauno LaasmeFoto: Tiit Blaat

Endise jalgpalluri Tauno Laasme kodu maja on pandud sundmüüki, et katta tema võlgu riigi eest. Ta pidanuks hüvitama enam kui 164 000 euro eest kuriteoga saadud vara, kirjutab Äripäev.

Harju maakohtus kuulutati 2014. aastal välja kohtuotsus, millega mõisteti varemgi kriminaalkorras karistatud endisele jalgpallurile Tauno Laasmele (38, varasema perekonnanimega Veri) 11 aastat ja kümme kuud vangistust narkootilise aine suures koguses ebaseadusliku käitlemise eest.

Laasmelt konfiskeeriti 1050 eurot, ehteid ja helitehnikat 6016 euro väärtuses (hiljem helitehnika mehele siiski tagastati). Lisaks pandi aresti alla tema kinnisvara kuni ta hüvitab kuriteoga saadud varana enam kui 164 000 eurot. Seda mees ei teinud ning nüüd on riik pannud tema maja müüki. Alghind on 132 704, 64 eurot.

Harku vallas Harkujärve külas Käämo teel asuv maja on uus. Oksjonikeskuse lehel on kirjas:

"Kinnistu koos uue kivimajaga, elamispind 162,9 m², kogupind 205 m², krunt 2 260 m², ühistransport lähedal. Elamus: panipaigad, seinakapid, terrass, garderoob, köögi - ja vannitoa mööbli võimalus, pakettaknad, parkett, garaaž.

Eramu esimesel korrusel paiknevad avatud planeeringuga elutuba-köök-söögituba, kabinett, majapidamisruum, tualett ja saunakompleks koos sauna eesruumiga. Samuti on esimesel korrusel garaaž kahele autole, kus eraldi sissepääs ka maja esikusse.

Seotud lood:

Teisel korrusel on ruumikas magamistuba koos suure garderoobiga ( 6,5m2), kaks lastetuba ja vannituba ning dušširuum/koos tualetiga."

Maja kõikidesse tubadesse on sisse ehitatud helisüsteem. Vannitoas leiab valget marmorit ning üldse on siseviimustlus kallis.

Seatud hüpoteek

Kinnisasi müüakse koos hüpoteekidega, mille võlaõigusliku nõude jääk seisuga 26.02.2016 on 168 395.18 eurot. Hüpoteegipidaja poolt on laenulepingud üles öeldud, millest tulenevalt on enampakkumise võitjal hüpoteegiga tagatud nõue võimalik pangale täita, seejärel hüpoteegid kustutatakse.

Loe oksjoni ja kinnisvaraobjekti enda kohta ning vaata fotosid siit.

Süüdistus

Riigiprokuratuuri süüdistuse järgi käitlesid Laasme ja Oliver Konsa 2012. aasta novembris Tallinnas ja Harjumaal korduvalt suures koguses kokaiini.

Süüdistuse kohaselt omandas Laasme oma tuttavalt Kallaselt vähemalt 20 grammi kokaiini, olles tegevuse eelnevalt kooskõlastanud Konsaga. Veidi hiljem andis Laasme tellitud aine edasi oma tuttavale Truusile.

Suurema osa omandatud kokaiinist viis Laasme seejärel vastavalt kokkuleppele Konsaga hoiule viimase elukohta, kusjuures kaks pakendatud müügikogust jättis enda autosse.

Süüdistuse kohaselt andis Laasme ühe kaasa võetud kokaiinipakendi samal õhtul vahetult Konsa kätte, et viimane toimetaks selle ostjani. Teise Laasmel kaasas olnud kokaiinikoguse võtsid politseinikud läbiotsimisel ära tema enda autost.

Laasmet ja Konsat süüdistati ka selles, et nad omandasid Kallaselt vähemalt 200 grammi kokaiini, toimetasid selle Konsa elukohta, kus kaalusid ja pakendasid aine tellimustele vastavateks müügikogusteks ning andsid osa sellest edasi Norman Kägole, kes temale esitatud süüdistusest nähtuvalt müüs suurema osa saadud narkootilisest ainest seejärel Tallinnas edasi mitmetele inimestele.

Kägo süüdistati veel suures koguses narkoaine ehk kokku vähemalt 35 grammi kokaiini omandamises ning ühe grammi kaupa edasimüümises kahele inimesele pikema aja vältel.

Lisaks süüdistas riigiprokuratuur Kägo selles, et ta kohtumääruse alusel vahistatuna põgenes konvoeerimise käigus Tallinnas.