FOTOD: Suur kolimine: rahandusministeerium pakib Väike-Ameerika tänaval kaste

 (21)
Kastid Maris Lauri kabinetis ootavad kolijaid.
Kastid Maris Lauri kabinetis ootavad kolijaid.Foto: Karli Saul

Rahandusministeerium asub järgmisest nädalast nelja ministeeriumi ühishoone ehitamise ajal asenduspinnal Endla 13 ja Lõkke 5/3a hoonetes Tallinnas. Täna käis ministeeriumis usin asjade kastidesse pakkimine.

Rahandusministeerium peab oma vanast hoonest Väike-Ameerika tänaval välja kolima märtsi lõpuks.

Uus büroohoone, kuhu ministeerium kolib, valmib 2017. aastal. Seniks kolib ministeerium asenduspinnale aadressidel Endla 13 ja Lõkke 5/3a.

„Asenduspindade ruume on peale väljakolimist pisut värskendatud ja ministeeriumi vajadustele kohandatud. Ruumid on tervikuna paremas seisukorras kui praegused ning vastavad üldistele büroode nõuetele,“ rääkis ministeeriumi pressiesindaja Liisi Poll Ärilehele.

RKAS sõlmis nelja ministeeriumi, mille hulka kuulub ka rahandusministeerium, ühishoone rajamiseks ehitustööde kontsessiooni lepingu Fund Ehitusega seotud osaühinguga 2Torni. RKASi teatel hoiab ühishoone kümne aasta jooksul kokku ligi 7 miljonit eurot.

Rahandusministeeriumi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, sotsiaalministeeriumi ning justiitsministeeriumi ühishoone tuleb praeguse rahandusministeeriumi hoone asemele, mis on kavas lammutada.