FOTOD | Suursugune IT-agentuur sai täna nurgakivi. Vaata, milline see välja hakkab nägema

 (4)

Täna paigaldati IT-agentuuri peakontori nurgakivi. Lennusadama lähedusse kerkivas hoones hakkab tööle ligi 100 inimest. Ehituse maksumus on ligi 9 miljonit eurot.

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja Fund Ehitus OÜ allkirjastasid tänavu märtsis Euroopa Liidu IT-agentuuri peakorteri uue hoone ehituslepingu. Ligi 4400 ruutmeetri suuruse kogupinnaga büroohoone, kus asub tööle ligi 100 inimest, valmib 2018. aasta suvel. Ehitustööde maksumus on 8,76 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Nelja maapealse ning ühe maa-aluse korrusega energiasäästliku hoone arhitektuurne lahendus valiti välja ideekonkursile laekunud viieteistkümne võistlustöö hulgast ning selle autorid on Üllar Ambos, Jaan Kuusemets, Pille Noole, Ioannis Lykouras ja Erko Luhaaru (DAGOpen OÜ, LÜNK arhitektid OÜ).

Euroopa Liidu IT-agentuuri ülesanne on ELi turvalisusvaldkonna suuremahuliste IT-süsteemide operatiivjuhtimine ja arendamine ning sidetaristu haldamine. Näiteks haldab agentuur Schengeni infosüsteemi (SIS), viisainfosüsteemi (VIS) ja asüülitaotlejate infosüsteemi Eurodac. Agentuuri peakorter asub Tallinnas ning andmekeskused Prantsusmaal Strasbourgis ja Austrias Sankt Johann im Pongaus.

Foto: RKAS
Seotud lood:


Foto: RKAS


Foto: RKAS


Foto: RKAS