FOTOD | Tallinn saab märtsikuust veel ühe ostukeskuse juurde. Kas selle jaoks on üldse ruumi?

 (135)

Suurettevõtja Vello Kunmanile kuuluv Silikaat Grupi ettevõte Aromare OÜ avab märtsi alguses Väike-Järve Keskuse, kuhu on koondunud suur hulk ehitus-, remondi- ja sisustuspoode. See, et siinne turg on juba niigi kaubanduskeskustest üle küllastunud, uue keskuse rajajaid ei heiduta.

Kuigi Väike-Järve Keskuse juht Rome Arumaa tõdes, et Tallinnas on ostukeskuste vahel kahtlemata tihe konkurents, märkis ta, et see on eeskätt nende keskuste vahel, mis on koondunud ühte piirkonda.

"Järvel on aga ruumi veel küll, eriti arvestades valmiva Väike-Järve keskuse spetsialiseeritust ehitus- ja remondivaldkonnale," leidis ta. Arumaa märkis, et kui Pärnu maanteed on pikka aega peetud sisustuskaubanduse tänavaks, siis ehitusmaterjalide suuremat valikut on tulnud seni mujalt otsida.

Selle probleemi peaks aga lahendama Eesti suurim Ehituse ABC, mis on märtsi alguses uksed avava keskuse ankurrentnik. "Samuti on suur MyFitness spordiklubi siinses piirkonnas esimene samalaadne – seega pigem täidame seni olnud lünki nõudluses," lausus Arumaa.

Märtsi alguses Silikaat Grupi ettevõtte Aromare OÜ poolt avatava Väike-Järve Keskuse ülemised korrused on kontoripindade päralt. Hoone ehitajaks on AS Merko Ehitus Eesti ning arhitektiks Ülo Peil.