FOTOD | Tallinna Sadama D-terminal läbib uuenduskuuri, Tallinki reisijad saavad juurde istekohti, kohviku ja peenema lounge'i


FOTOD | Tallinna Sadama D-terminal läbib uuenduskuuri, Tallinki reisijad saavad juurde istekohti, kohviku ja peenema <em>lounge</em>'i
Uuendamisel olev Tallinna Sadama D-terminalErakogu

Nordeconil on pooleli ehitustööd Tallinna Sadama D-terminalis, mille esimene etapp avatakse reisijatele kahe kuu pärast. D-terminali kasutavad laevafirma Tallink reisijad.

Valmivas D-terminalis on avarad ootealad reisijatele, kuhu lubatakse lisada märkimisväärselt uusi istumisvõimalusi. Terminalis saab olema rohkem ruumi ka kohvikutele ja kaubandusele. Uute võimalustena lisanduvad lasteala ning eraldi lounge.

„Koostöö D-terminali ehitustööde peatöövõtjaga AS Nordecon on toiminud väga hästi ning kõik keeruka objekti ehitustööde käigus kerkinud probleemid on lahendatud kiiresti ja professionaalselt. Unustada ei tohi seejuures asjaolu, et ehitustöid tehakse igapäevaselt laevareisjaid teenindavas terminali hoones,” rääkis Tallinna Sadama infrastruktuuri arenduse juht Peeter Nõgu. „Tänaseks oleme esimese ehitusetapi töödega jõudnud nii kaugele, et hoones tehakse viimaseid viimistlustöid, lõpetatakse fassaadi ehitust ning häälestatakse tehnosüsteeme.”

Erakogu

Sadama laiendus- ja rekonstrueerimistööde lõplik valmimine on planeeritud 2020. aasta suveks.

„Tallinna Sadam on nõudlik tellija, kellele anname ehitustööde lõppedes üle lisaks valmis hoonele ka 3D geomeetria kogu hoonest koos detailse infoga. Tänu väga heale koostööle tellijaga oleme saavutanud taseme, kus erinevused maja ja selle täieliku digiversiooni vahel on minimaalsed,” ütles Nordeconi projektijuht Marek Sööt.

Erakogu