FOTOD | Tallinnas sai nurgakivi omapärane tornhoone, kuhu tuleb ka Eesti kõige kallim luksuskorter

 (12)

Kinnisvaraarendaja Endover pani nurgakivi Kristiine linnaosasse kerkivale 20-korruselisele elu- ja ärihoonele Torn, mille plaanitav valmimisaeg on 2020. aasta sügis.

2020. aasta lõpuks aadressile Seebi 1 kerkiva kõrghoone teeb ebatavaliseks viimasele, 20. korrusele tulev 600-ruutmeetrine penthouse-tüüpi korter, mis pakub selle elanikele mitmeid luksuslikke lahendusi.

Nende hulgas on nii privaatne korterisse viiv lift, üle 200-ruutmeetrine klaasseintega talveaed kui ka suur terrass maja katusel, kust avaneb 360-kraadine panoraamvaade üle kogu Tallinna. Kolm miljonit eurot maksev luksuskorter on teadaolevalt suurim ja kalleim müügis olev korter Eestis.

New Yorgi Manhattani piirkonna kõrghoonetest inspireeritud Torn on liigendatud arhitektuuriga. Selle esimesele korrusele on planeeritud äripinnad ning järgmistele korrustele valdavalt 2-4-toalised korterid. Tulevast elanikku ootavad eri tasanditel asuvad päikeseterrassid, vabaaja-lounge Horizon Club ning lastemänguväljak 6. korruse terrassil. Saabujaid tervitab topeltkõrgusega fuajee.

Endoveri müügidirektori Marko Männimetsa sõnul algavad majas suure osa moodustavate 2-4 toaliste korterite hinnad 97 900 eurost, mistõttu peaks Seebi tänava tornhoone pakkuma häid võimalusi nii endale kodu soetamiseks kui ka investeerimiseks.

„Torn asub mitmes mõttes suurepärases asukohas – ümbruses on rohelusest pakatav Kristiine linnaosa eramajade piirkond koos lasteaedade, koolide ja parkidega, teisalt on vaid mõneminutilise sõidu kaugusel Tallinna südalinn,“ märkis Männimets.

Seotud lood:

Torni ehitus on praeguseks jõudnud 0-tsükli ehk maa-aluste töödeni, süvend on rajatud, teostamisel on betoonitööd maa-aluse parkla rajamiseks. Maa peale jõuavad ehitustööd eeloleva suve alguseks. Tornis on tänaseks müüdud juba 38% korteritest.

Torni arhitektuurse lahenduse töötas välja ARS Projekt arhitektuuribüroo, arhitekt Rasmus Tamme juhtimisel. Sisekujunduse on loonud Superellipsi sisearhitektid.