FOTOD: Tuntud madratsitootja avas Tallinna lähedal tehase

 (5)
Hilding Anders Balticu tehase laienduse avamine
Madratsitootja Hilding Anders Balticu tehase laienduse avamine Rae vallas. Foto: Julia Maria Linna

Rae vallas avati Sleepwelli madratseid tootva Hilding Anders Balticu tehase laiendus. Investeeringu maht on 6 miljonit eurot.

Euroopa ja Aasia suurim madratsitootja Hilding Andersi Rae valla tehase kogupindala on nüüd 22 000m², ettevõttes töötab 360 inimest.

Kokku investeeris ärikinnisvarainvesteeringute kontsern Kawe juurdeehitusse 4 miljonit eurot ning lisaks investeeriti 2016. aastal tehase masinapargi uuendamisse 2 miljonit eurot.

Ettevõtte tootmismahud on Eestis aasta-aastalt kasvanud. 2015. aastal tootis Hilding Anders Baltic 1,2 miljonit madratsikatet, sel aastal 1,3 miljonit katet ning 2017. aasta planeeritav maht on 1,5 miljonit katet, rääkis Hilding Anders Baltikumi müügi- ja turundusjuht Alo Reintam. Eestis müüakse tema sõnul ligikaudu 30 000 madratsit.

Suuremateks koostööpartneriteks on siinsel turul Aatrium Sisustuskaubamaja, Indoor Grupp oma ASKO kauplustega, aga tooteid võib leida ka paljudest erinevatest hotellidest nagu näiteks Tallink Grupi hotellid, Park Inn by Radisson jpt. „Suurem osa meie toodetest, ligi 90% läheb ekspordiks, põhiliselt Skandinaaviamaadesse,“ lausus Reintam.