FOTOD | Ühendministeeriumi sisustab enam kui miljoni eest Standard. Vaata, millised töökohad välja näevad

 (86)
Ühendiministeeriumi sisustus.
Ühendiministeeriumi sisustus.Foto: Standard

Suur-Ameerika tänaval asuva ühendministeeriumi uue hoone sisustas mööbliga Enn Veskimägi firma Standard. Kokku tarniti hoonesse ca 1000 töökohta, sisustati 60 koosolekuruumi ja veel mitmed ühiskasutuses olevad ruumid.

Standard on mõlema ühendministeeriumi hoone torni ainus sisustaja. Viimaste aastate avaliku sektori ühe mahukama mööblihakne maksumus oli 1 022 985 eurot.

„Standard valmistas ja tarnis ministeeriumihonnesse kokku 5000 ühikut mööblit, sealhulgas üle 1000 ühiku erinevaid koosoleku, konverentsi ja muid toole, 500 tugitooli ja diivanit ja palju muud,“ sõnas Standardi kont
orimööbli ärisuuna juht Martin Kull.

Pooled töölaudadest on elektriliselt kõrgustes reguleeritavad. Sotsiaalministeerium vahetas senise kabinetisüsteemi töökohapõhise keskkonna vastu.

Ühendministeeriumis kasutusele võetud ergonoomilised istu/seisa tüüpi lauad parandavad keskendumisvõimet, ennetavad seljaprobleeme ning aitavad töö tootlikkust tõsta. Nii-öelda vaiksete alade tekitamiseks on lisaks koosolekuruumidele hoones kasutusele võetud heli summutavad vaheseinad ja eraldi kabiinid telefonikõnede pidamiseks.