FOTOD | Viirusepuhanguga kaasnes Itaalias ostupaanika, toidupoodide letid tühjendati kiirelt

 (75)

Põhja-Itaaliast on saanud hetkel Euroopa suurim koroonaviiruse kolle, viirus on avastatud 130 inimesel ning surnud on kaks inimest. Kümmekond linna on karantiinis. Puhang on tekitanud elanikes ostupaanika, fotodel on näha kohalike supermarketite tühjaksostetud lette ning näomaskides inimesi toiduvarusid täiendamas.

Vähemalt 11 linna Põhja-Itaalia Lombardia ja Veneto piirkonnas määrati valitsuse tegevuskava kohaselt teadmata ajani karantiini. Ametivõimud on palunud koju jääda umbes 50 000 inimesel, võimaldamata neil piirkonnast lahkuda. Ülalolevas Euronewsi videos on näha ühe karantiinis oleva linna Casalpusterleno elanikke poe avamist ootamas, et endale toiduaineid varuda.

Valitsusjuht Giuseppe Conte ütles, et uute korralduste kohaselt ei tohi inimesed viirusepuhangu kohalikku epitsentrisse siseneda või sealt lahkuda, kui neil ei ole selleks vastavat eriluba.

Võimud on keelanud neis linnades avada koole, korraldada spordiüritusi või muid rahvakogunemisi. Lisaks jäeti ka Veneetsias ära iga-aastane karneval, just lõppes ka Milaano moenädal, kus näiteks Armani moemaja otsustas oma kollektsiooni näidata hoopis video vahendusel vältimaks rahvamasside kogunemist.