Gazprom andis PwC-le hundipassi ja võttis asemele kodumaise audiitori

 (26)
Gazprom andis PwC-le hundipassi ja võttis asemele kodumaise audiitori
Scanpix/ AFP

Pikka aega Gazpromi audiitoriks olnud PricewaterhouseCoopers (PwC) kaotas lepingu Vene gaasigigandiga ja asendati Venemaa audiitorfirmaga, kirjutab Lenta.ru.

Allikate teatel toimus täna komisjoni istung, kus otsustati, kes peaks sel aastal tegelema Gazpromi auditeerimisega. Võitjaks tunnistati Vene audiitorfirma FBK, kusjuures lisaks PwC-le jäid ukse taha ka teised „Suure Neliku“ liikmed Ernst & Young (EY) ja KPMG.

Juba varem on anonüümseks jääda soovinud allikad teada andnud, et on olemas poliitiline otsus lõpetada koostöö „Suure Neliku“ liikmetega, kelle hulka kuulub lisaks eelmainitutele ka Deloitte.

2013. aasta lõpus esitati riigiduumale eelnõu, mis keelab riigifirmadel ja riigi osalusega ettevõtetel välismaiste audiitorite teenuste kasutamise. Eelnõu autorid rõhutavad, et välismaalasi ei tohi lasta riigifirmade, regionaal- ja kohalike omavalitsuste ja riigiosalusega ettevõtete aruandluse kallale. Audiitorbüroodes, kes seda teha soovivad, „on keelatud välisriigi füüsiliste ja juriidiliste isikute osalus.“

Target Ärileht