GM kutsub taas miljonid autod turvapadjarikke pärast tagasi

 (4)
GM kutsub taas miljonid autod turvapadjarikke pärast tagasi
Chevrolet Silverado.Rebecca Cook, Reuters / Scanpix

General Motors (GM) kutsub tagasi 4,3 miljonit kuni kahe aasta vanust autot rikke pärast, mis takistab turvapatjade avarii korral avanemist. Rike on nõudnud juba ühe inimelu ja põhjustanud kahe inimese vigastada saamise.

GM teatas eile, et kutsub tarkvarauuenduseks esindustesse 2014-2017 mudeliaastate sedaanid, pikapid ja linnamaasturid, nende seas mudelid Buick LaCrosse, Chevrolet Corvette, Silverado 1500, Chevrolet Tahoe, Suburban, Silverado HD ning Cadillac Escalade.

USA liiklusohutusameti NHTSA teatel on tarkvaras viga, mistõttu teatud tingimustel läheb turvavarustust kontrolliv moodul testirežiimi ega aktiveeri enam avarii korral turvarihmade pinguteid, samuti ei avane turvapadjad.

Viga avastati mais Chevrolet Silveradoga juhtunud õnnetust analüüsides, vahendas Reuters. Juunis korraldas ettevõte uurimise ja augustis katsetati testrajal probleemi lahendust.

GMi on viimastel aastatel tabanud mitu turvapatjade probleemi, mistõttu on ettevõte pidanud korduvalt sõidukeid tagasi kutsuma. 2014. aastal kutsuti tagasi 2,6 miljonit autot, millel takistas turvapatjade avanemist süütelukudefekt. Selle rikkega oli seotud 124 inimese hukkumine autoõnnetustes. Rike läks firmale lisaks tagasikutsumiskuludele kahjutasudena maksma 0,6 miljardit dollarit.

Juulis kutsus GM kurikuulsate Takata turvapatjade rikke tõttu tagasi veel 4,3 miljonit autot. See tagasikutsumine läks maksma 550 miljonit dollarit.