GoBusi bussijuhid streigivad halbade töötingimuste vastu

 (9)
GoBusi bussijuhid streigivad halbade töötingimuste vastu
Terje Lepp

Transpordi ametiühing kuulutas täna välja hoiatusstreigi viies bussiettevõtte GoBus regioonis, et nõuda koheseid palgaläbirääkimisi ja vähemalt kümnekroonist tunnitasu tõusu.

Tunniajaline hoiatusstreik leiab aset teisipäeva hommikupoolikul Saare-, Lääne-, Pärnu-, Tartu ja Valgamaal, lisaks korraldavad Lääne-Viru bussijuhid nõudmiste toetuseks tunniajalise piketi, teatas Transpordi ametiühingu pressitalitus.

Ametiühing kinnitab, et streik ei ole kuidagi seotud eile ilmsiks tulnud kaitsepolitsei kriminaaluurimisega.

Juba augustis jätkuma pidanud palgaläbirääkimised on ettevõttes viibinud juba üle kahe kuu, sest tööandja sõnul ei võimalda riiklik alarahastus täna palgaprognoose teha. Nii on teisipäevane hoiatusstreik märguandeks ka valitsusele ja riigikogule, et avalike bussiliinide dotatsioon on täna ebapiisav kvaliteetse teenuse pakkumiseks ja bussijuhtide motiveerimiseks.

Transpordi ametiühingusse kuuluvad GoBus bussijuhid soovivad palgatõusunõudega garanteerida igale bussijuhile vähemalt kümnetuhande kroonise brutopalga. Meeste sõnul tehakse täna enda äraelatamiseks ohtlikult palju ületunde, mis pole kasulik ei reisijate ohutusele ega bussijuhtide endi tervisele.