Haapsalu elanik taunib hispaanlaste 200-miljonilist investeeringut


Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv.Foto: Andres Putting

Haapsalu elanik Andrus Eltmaa saatis Haapsalu linnavalitsusele kirja, milles leiab, et Haava tänavale kavandatav andmekeskus on liiga kõrge ja et keskuse ehitamine tõstab Haava tänava liikluskoormust, kirjutas Lääne Elu.

Augusti lõpus teatas FTR Consultants OÜ, et tahab rajada Hispaania investorite abiga Haapsallu andmekeskuse, mis võiks olla veebiserverite, mainframe-arvutite ja muud tüüpi IT-seadmete kodu. Andmekeskuse rajamine läheb esialgse kava järgi maksma kuni 200 miljonit eurot.

Eltmaa sõnul rikub andmekeskus selle piirkonna elanike ootust, et naabrusse ei rajata kõrgemat ehitist, kui olid endise tapamaja kümmekonna meetri kõrgused ja kolme korrusega hooned. Andmekeskuse kompleksi üks osa on aga ette nähtud nelja korrusega ja 16 m kõrge.

Veel paneb Haapsalu elanikku muretsema Haava tänaval kasvav liikluskoormus, sest tänaval on kõnnitee ainult ühel teepoolel.

Haapsalu linnaarhitekt Anu Joost ütles, et linnavalitsus kuulab ära planeerija selgitused ja kujundab seejärel Eltmaa kaebuse suhtes oma seisukoha. Linnavalitsusel on Eltmaale vastamiseks aega 30 päeva.