Halvad arengud: Saksamaal oodatakse esmakordselt pärast finantskriisi ekspordi langust

 (17)
Halvad arengud: Saksamaal oodatakse esmakordselt pärast finantskriisi ekspordi langust
Konteinerlaev ElbelFoto: Scanpix/ imago images / blickwinkel

Saksamaa kaubanduskoda DIHK prognoosis, et tuleval aastal väheneb Saksamaa eksport esmakordselt pärast kümne aasta tagust üleilmset majanduskriisi, kuna käivad kaubandustülid ja brexit lisab Euroopa suurimale majandusele ebakindlust, kirjutab Reuters.

“Meie tugeva tööstusega majandusele on see tohutu katsumus,” märkis DIHK president Eric Schweitzer tutvustades enam kui 28 000 juhi küsitluse tulemusi.

DIHK teatas, et juba tänavu aeglustub Saksamaa ekspordikasv läinud aasta 2,1 protsendilt 0,3 protsendini. Tuleval aastal peaks Saksamaa eksport kahanema 0,5 protsenti.

“Alates 2008-09 finantskriisist pole DIHK saanud ettevõtetelt nii pessimistlike vastuseid,” rääkis Schweitzer. Ta märkis, et normaalne Saksamaa aastane ekspordikasv on umbes 5,5 protsenti.

Kuna väliskaubanduse väljavaade on nii kehv, kärpis DIHK ka Saksamaa tänavuse majanduskasvu prognoosi 0,6 protsendilt 0,4 protsendini. Samas tuleval aastal peaks nende prognoosi kohaselt majandus kasvama 0,5 protsenti, kusjuures selle põhipõhjus on tuleval aasta tavatult suur tööpäevade arv.